Comfino rozpoczyna współpracę z Kliniki.pl

Platforma płatności online Comfino umożliwi ratalne finansowanie usług medycznych. Pacjenci przychodni, gabinetów medycyny estetycznej i innych punktów mogą opłacić zabieg w ciągu 48 miesięcy, często w 0-procentowych ratach. To efekt współpracy Comperia.pl S.A. z Kliniki.pl.

Kliniki.pl to platforma łącząca pacjentów z gabinetami lekarskimi, stomatologicznymi i kosmetologicznymi, prywatnymi klinikami oraz ośrodkami rehabilitacji. Współpracuje z ponad 700 placówkami medycznymi, a w 2019 r. umówiła pół miliona pacjentów na usługi medyczne o łącznej wartości ok. 100 mln zł.

Razem z Kliniki.pl chcemy zwiększyć dostępność usług medycznych dla pacjentów. Widzimy, że w pandemicznej rzeczywistości ludzie mają ograniczony dostęp do systemu ochrony zdrowia. Na prywatną opiekę medyczną nie wszystkich stać. Opcja comiesięcznego, dogodnego i dostosowanego do pacjenta finansowania za pomocą Comfino może im pomóc i przekonać do nieodkładania zabiegów – mówi Paweł Szukalski, członek zarządu Comperia.pl S.A.

Zabiegi plastyczne, bariatryczne i ortopedyczne najpopularniejsze podczas pandemii

Choć początek pandemii wyhamował na chwilę nasz rozwój, to w drugiej połowie roku umawialiśmy rekordowe liczby pacjentów, więc ostatecznie przychody rok do roku i tak wzrosły o jedną czwartą – mówi Marcin Fiedziukiewicz z Kliniki.pl. Pacjenci nie tylko zaczynają z większa odwagą wracać do korzystania z usług medycznych, ale wykorzystują też okres zamknięcia w domach na niektóre odkładane długo zabiegi.

Wśród usług umawianych za pośrednictwem Kliniki.pl wciąż dużo jest zabiegów z zakresu chirurgii plastycznej (obowiązek noszenia maseczki zwiększył popularność estetycznych korekt oczu) i bariatrii, czyli chirurgicznej pomocy osobom otyłym, a także implantologii i ortodoncji.

Pojawiła się też szybko rosnąca grupa pacjentów szukających w prywatnych placówkach zabiegów, które co prawda nie ratują życia, ale polepszają jego komfort – choćby operacji przepukliny czy ortopedycznych. W tych przypadkach kolejki w NFZ już przed COVID-19 były olbrzymie, a pandemiczne obciążenie systemu tylko je wydłużyło. Raty 0 proc. zdecydowanie zwiększą dostępność tego rodzaju usług medycznych, także po zwalczeniu pandemii.

Intuicyjny proces dla pacjenta

Kliniki.pl i Comperia.pl stworzyły prosty mechanizm płatności ratalnych. Pacjent po wybraniu interesującej usługi i placówki umawia wizytę i od razu może zapytać, czy przy wybraniu tego miejsca i zabiegu otrzyma na niego finansowanie.

Po uzyskaniu pozytywnej odpowiedzi, Comfino proponuje najkorzystniejsze oferty, a klient podpisuje umowę kredytową bezpośrednio z instytucją finansującą z zastrzeżeniem, że kredyt zostanie uruchomiony dopiero po umówieniu terminu usługi medycznej i  potwierdzeniu kwoty zabiegu.

Płatności dla placówki medycznej po wykonaniu zabiegu są bezpośrednio regulowane przez Comperia.pl S.A., która ma status małej instytucji płatniczej (MIP nadzorowany przez KNF). Co ważne, ani Comperia.pl S.A., ani przydzielający finansowanie bank bądź instytucja finansowa nie zbiera informacji, na jaki konkretnie zabieg przyznał pieniądze.

Do kwoty 5 tys. zł dofinansowanie będzie przyznawane na oświadczenie (bez żadnych dokumentów). Najwyższa kwota finansowania zabiegu może wynieść 20 tys. zł. Cały proces – bez względu na kwotę – przebiega w całości przez internet, bez konieczności wychodzenia z domu.

Kliniki.pl to kolejny kluczowy partner dla Comperia.pl S.A. Spółka niedawno ogłosiła długotrwałą współpracę na wyłączność z portalem OTOMOTO, a wkrótce uruchomi płatności odroczone w pierwszych sklepach internetowych.

Spółka Kliniki.pl sp. z o.o. planuje uruchomienie w najbliższych miesiącach włoskiego odpowiednika swojego serwisu, a w dalszej kolejności ekspansję w Hiszpanii, Brazylii i na Ukrainie.