Płatności Comfino dostępne dla 25 tyś. sklepów na PrestaShop

Platforma e-commerce PrestaShop, która obsługuje w Polsce ponad 25 tys. sklepów internetowych, dodała do swojej oferty nowe rozwiązania od fintechu Comfino. Od teraz kupujący w tych e-sklepach mogą korzystać z szerokiej gamy dopasowanych ofert płatności odroczonych lub rat.

Marketplace płatności Comfino rozpoczął współpracę z PrestaShop, wiodącą platformą open source e-commerce w Europie i Ameryce Łacińskiej. Dzięki temu ponad 25 tys. e-sklepów w Polsce może udostępnić kupującym nowe metody finansowania zakupów – płatności odroczone, raty dla klientów indywidualnych i raty dla firm.
– Partnerstwo z Comfino to ważny element rozwoju PrestaShop na lokalnym rynku. Zależy nam aby sprzedawcy wybierający naszą platformę mieli dostęp do wygodnych narzędzi ułatwiających sprzedaż online. Zróżnicowane metody płatności są obecnie kluczowe dla handlu elektronicznego. Wierzymy, że współpraca PrestaShop i Comfino przyniesie korzyści zarówno właścicielom sklepów internetowych, jak i klientom – podkreśla Mateusz Osiecki, Country Manager na Polskę w PrestaShop.
Comfino działa jak wtyczka dla sklepów internetowych. Po jej zaimplementowaniu przez e-sklep, kupujący otrzymują dostęp do szeregu dedykowanych opcji zapłaty za produkty lub usługi. Dzieje się tak dzięki wykorzystaniu sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego, co pozwala najlepiej dopasować proponowane metody finansowania do konkretnego klienta. Za Comfino odpowiada notowana na warszawskiej giełdzie spółka Comperia.pl SA, która uruchomiła ten fintech w 2021 roku.
– Jesteśmy dumni z tego, że PrestaShop zdecydowało się na tę współpracę. Cieszymy się, że sprzedawcy zrzeszeni wokół tej wyjątkowej i międzynarodowej platformy będą mieli ułatwiony dostęp do atrakcyjnych form płatności dla swoich klientów. Nasz marketplace płatności daje dostęp do finansowania oferowanego przez różne banki i fintechy – mówi Paweł Szukalski, członek zarządu Comperia.pl SA odpowiedzialny za wdrożenie Comfino.
– To rozwiązanie wygodne i dla kupujących, i sprzedających. Wybierający Comfino sprzedawcy nie muszą kilkukrotnie angażować swojego działu IT, co jest konieczne przy decydowaniu się na oferty finansowe od różnych dostawców. Wystarczy, że zainstalują jedną wtyczkę. Nie muszą też samodzielnie negocjować warunków z każdym dostawcą finansowania osobno. Od Comfino dostają cały pakiet – dodaje Paweł Szukalski.
Wtyczkę można pobrać dla swojego e-sklepu poprzez platformę typu SaaS lub bezpośrednio za pomocą Comfino.pl. Marketplace płatności jest już dostępny m.in. w sklepach Unistal.pl, Siadam.pl, SklepBudowlanca.pl, Kliniki.pl.
PrestaShop oferuje w pełni konfigurowalne i dostosowane do wszystkich rynków rozwiązania e-commerce’owe. Obecnie działa w 300 tys. sklepów na całym świecie. W Polsce z platformy tej korzysta między innymi Inglot, Mosquito czy Ania Kruk. W listopadzie 2021 PrestaShop dołączyła do MBE Worldwide Group, aby przyspieszyć wzrost i wspólnie tworzyć globalną platformą e-commerce i logistyki dla firm.

Grupa Comperia.pl SA to działający od 2008 roku fintech, którego misją jest dostarczanie dopasowanych rozwiązań finansowych i ubezpieczeniowych. Od 2011 roku spółka notowana jest na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Laureat licznych prestiżowych nagród, w tym Deloitte Technology Fast 50. W skład Grupy Comperia.pl SA wchodzi kilka serwisów i produktów, w tym Comperia.pl, ComperiaRaty, Comfino, Comperia Ubezpieczenia, Compero.pl oraz Telepolis.pl.