Płatności ratalne dla firm już dostępne

Comfino.pl, uruchomiony w tym roku marketplace płatności dla sklepów internetowych, oferuje sprzedawcom metodę płatności ratalnych dla zakupów firmowych. To efekt współpracy z Brutto.pl.

Brutto, firma wchodząca w skład grupy kapitałowej PragmaGo, specjalizuje się w finansowaniu faktur dla sektora MSP. Dotąd spółka współpracowała z licznymi platformami umożliwiającymi wystawianie faktur online i księgowość online. Teraz oferuje finansowanie dla firm również na platformie Comfino. Rozwiązanie dostępne jest dla tych sklepów internetowych, które zdecydują się na zaimplementowanie u siebie narzędzia przygotowanego przez Grupę Comperia.pl.
– Według najnowszych danych liczba sklepów internetowych w Polsce rośnie w tempie 25% rocznie i obecnie wynosi ponad 50 tys. Chcemy być aktywnym uczestnikiem zmian zachodzących na tym rynku i udostępnić klientom kupującym na fakturę prosty i wygodny sposób finansowania ich zakupów. Cieszymy się z kolejnego ważnego partnera, dzięki któremu możemy zaoferować właścicielom firm z sektora MSP nową metodę płatności, w procesie 100% online – mówi Piotr Strzelecki, prezes Brutto.
 
Klienci firmowi mogą otrzymać poprzez Comfino finansowanie swoich zakupów w internecie, wynoszących do 30 tys. zł. Okres spłaty zakupu wyniesie do 12 miesięcy.
– Partnerstwa pozostają bardzo ważnym elementem rozwoju usług takich, jak nasza. Od początku działalności deklarowaliśmy stworzenie największej platformy marketplace dla płatności, na której w jednym miejscu agregujemy wszystkie formy finansowania zakupów. W ten sposób pomagamy Polakom – od teraz również tym prowadzącym działalność gospodarczą – znaleźć szytą na miarę formę zapłaty odsuniętej w czasie – tłumaczy Paweł Szukalski, członek zarządu Comperia.pl SA, która założyła Comfino.
Brutto odpowiada za wsparcie tych klientów Comfino, którzy posiadają firmy. Za obsługę klientów indywidualnych odpowiadają nawiązane wcześniej partnerstwa z Alior Bank, AS Inbank oraz czeskim fintechem TWISTO.

Brutto to platforma finansowa dla małych i średnich firm. Misją Brutto jest umożliwienie rozwoju polskim przedsiębiorcom poprzez zapewnienie im szybkiego i prostego dostępu do szerokiego wachlarza produktów finansowych, takich jak: finansowanie faktur sprzedażowych (faktoring), finansowanie faktur zakupowych (limit zakupowy) oraz finansowanie zobowiązań publiczno-prawnych (pożyczka na podatek i składkę ZUS). Brutto specjalizuje się we współpracy z partnerami prowadzącymi platformy B2B, chcącymi poszerzyć zakres oferowanych usług o produkty finansowe.

Brutto od 2020 roku wchodzi w skład grupy kapitałowej PragmaGo, wiodącej niebankowej instytucji finansującej przedsiębiorstwa z sektora MSP.

Comfino to rozwiązanie płatnicze dla e-commerce, uruchomione w 2021 roku. To marketplace płatności, który dopasowuje do potrzeb zakupowych użytkownika najlepsze opcje zapłaty za produkt lub usługę w sklepie internetowym: płatność odroczoną, raty czy kredyt.

Grupa Comperia.pl SA to działający od 2007 roku fintech, którego misją jest dostarczanie dopasowanych rozwiązań finansowych i ubezpieczeniowych. Od 2011 roku spółka notowana jest na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Członek Polskiego Związku Instytucji Pożyczkowych i laureat licznych prestiżowych nagród, w tym Deloitte Technology Fast 50. W skład Grupy Comperia.pl SA wchodzi kilka serwisów i produktów, w tym Comperia.pl, ComperiaRaty, Comfino, Comperia Ubezpieczenia, Compero.pl oraz Telepolis.pl.